Για τους στρατεύσιμους κλάσεως 2025 (γεννημένοι το έτος 2004)

Κατεβάστε από την παρακάτω διεύθυνση το σχετικό έγγραφο

Πρόσκληση - Επιλογή - Κατανομή Στρατιωτικού Προσωπικού (Συστήματα -Τρόποι Επιλογής

Οι στρατεύσιμοι της κλάσεως 2025 (γεννημένοι το έτος 2004) ήταν υποχρεωμένοι να καταθέσουν Δελτίο Απογραφής (ΔΑ) κατά το πρώτο τρίμηνο του έτους 2022 (2 Ιανουαρίου 2022 έως 31 Μαρτίου 2022) είτε ηλεκτρονικά, είτε σε οποιαδήποτε Στρατολογική Υπηρεσία, Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ) ή αρμόδια Προξενική Αρχή, σύμφωνα με τα εκάστοτε μέτρα πρόληψης της διασποράς του νέου κορονοϊού Covid - 19. Η εν λόγω υποχρέωση εξακολουθεί να υφίσταται έστω και εκπρόθεσμα.

Δεδομένου ότι η διαδικασία απογραφής και η επιτυχής έκβασή της στηρίζονται κατά κύριο λόγο στη σωστή και ευρεία ενημέρωση των στρατευσίμων, παρακαλούμε για τις δικές σας κατεπείγουσες ενέργειες, και πιο συγκεκριμένα, παρακαλούμε να αποστείλετε το συνημμένο έντυπο οδηγιών κατάθεσης ΔΑ στις σχολικές μονάδες της αρμοδιότητάς σας, σε όλα τα Λύκεια - Σχολές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, για να καταθέσουν το Δελτίο Απογραφής το συντομότερο δυνατό οι στρατεύσιμοι γεννημένοι το 2004 που φοιτούν στις άνω σχολικές μονάδες.

Ελένη  Τσακίρη

Περ/κη Δ/νση Εκπ/σης Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης Τηλ. Επικοινωνίας:  25310 83510 (εσωτ. 100)