Ε Π Ι Κ Ο Ι Ν Ω Ν Ι Α Γ Ο Ν Ε Ω Ν – Κ Η Δ Ε Μ Ο Ν Ω Ν Μ Ε Τ Ο Υ Σ Δ ΙΔ Α Σ Κ Ο Ν Τ Ε Σ

(1 - user rating)

1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Ανθεμίου 3 - 68132 Αλεξανδρούπολη

Τηλ:. 2551026455  Fax: 2551088512

Ε Π Ι Κ Ο Ι Ν Ω Ν Ι Α   Γ Ο Ν Ε Ω Ν – Κ Η Δ Ε Μ Ο Ν Ω Ν  Μ Ε  Τ Ο Υ Σ  Δ ΙΔ Α Σ Κ Ο Ν Τ Ε Σ

Αγαπητοί Γονείς – Κηδεμόνες,

Στο πλαίσιο των μέτρων που λαμβάνει το σχολείο για την προστασία των μελών της Σχολικής μας Κοινότητας:

• Δεν επιτρέπεται η είσοδος στο σχολείο κατά τη διάρκεια του Ωρολογίου Προγράμματος.
  • Οι εβδομαδιαίες συναντήσεις με τους διδάσκοντες δεν θα πραγματοποιηθούν κατά την διάρκεια του σχολικού έτους.
  • Η ενημέρωση από τους διδάσκοντες θα πραγματοποιείται τηλεφωνικά - μία φορά την εβδομάδα- σύμφωνα με το ¨Πρόγραμμα Τηλεφωνικής Επικοινωνίας Εκπαιδευτικών¨ – Γονέων¨

το οποίο θα τροποποιείται σε κάθε αλλαγή του Ωρολογίου Προγράμματος του Σχολείου.

Σε περίπτωση που παραστεί ανάγκη για περαιτέρω επικοινωνία με διδάσκοντα ή την διεύθυνση του σχολείου:

• Θα ενημερώνετε τηλεφωνικά τη γραμματεία του σχολείου ώστε ο εκπαιδευτικός να επικοινωνεί μαζί σας.
  • Στις περιπτώσεις που κρίνεται απαραίτητη η φυσική παρουσία σας στο σχολείο θα επικοινωνείτε με την γραμματεία του σχολείου από την προηγούμενη ημέρα για την προσέλευσή σας,  τηρουμένων όλων των μέτρων προστασίας.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΓΟΝΕΩΝ – ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ  2020-21  ΕΔΩ

Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία
Με εκτίμηση η Διευθύντρια
Βαγή Φωτεινή